Gimnazjum logo

Home


PDF Drukuj Email
a_zasada

Dla uczniów klas trzecich dodatkowe lekcje chemii odbywają się pod przewodnictwem pani Agnieszki Zasady.

Nazywam się Agnieszka Zasada i jestem nauczycielem chemii w Miejskim Gimnazjum. Prowadzę zajęcia z chemii w dwóch grupach - I grupa - zajęcia wyrównawcze i II grupa - zajęcia dodatkowe.
Znając możliwości uczniów będę starała się dostosowywać treści nauczania w taki sposób, aby czas zaplanowany na ich realizację był wykorzystany jako treści rozszerzone lub dodatkowe powtarzanie i utrwalanie wiadomości obowiązujących na egzaminie gimnazjalnym.Mam nadzieję, że zajęcia te pozwolą rozbudzić zainteresowanie chemią i pozwolą przyjemnie i pożytecznie spędzić czas.

Celem zajęć jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez dodatkowe powtarzanie i utrwalanie treści zgodnych z programem nauczania w klasie trzeciej.Uczniowie poznają właściwości substancji poprzez wykonywanie doświadczeń,wyjaśnianie przebiegu prostych procesów chemicznych formułując obserwacje, wnioski i zapisując je w postaci równań chemicznych.Uczniowie zdobywają i przetwarzają informację również  z innych źródeł np: z układu okresowego pierwiastków chemicznych, tablic, wykresów , multimediów.Posiadana wiedza pozwoli uczniom na dostrzeganie chemii wokół nas, na powiązaniu właściwości substancji z ich zastosowaniem i ich wpływem na środowisko.

Prowadząca zajęcia: Agnieszka Zasada

 

 
PDF Drukuj Email

barbara_zasadaZajęcia dodatkowe i wyrównawcze  z chemii dla klas pierwszych prowadzi pani Barbara Zasada.

"W głębi duszy... kocham przyrodę, szum wiatru w uszach, śpiew ptaków i ciepłe słońce na twarzy. Dlatego swój wolny czas, jak tylko mogę, spędzam aktywnie na świeżym powietrzu. Jeżdżę na rowerze po zielonkowskich lasach bądź z uśmiechem pielęgnuję rośliny na działce. Zielonka jest piękna, kryje w sobie wiele niespodzianek ;) "

chemia

 
PDF Drukuj Email

chemiaIzabela Cedzyńska-Stępniak – nauczyciel chemii, w ramach projektu prowadzę zajęcia z chemii dla klas drugich.

Posiadam anielską cierpliwość i tylko najbardziej utalentowanym uczniom udaje się wyprowadzić mnie z równowagi. Ze stoickim spokojem przeprowadzam bezpieczne eksperymenty choć uczniowie często oczekują „atrakcji”: dymu, ognia i grzmotów.

Prywatnie, kocham wolny czas (którego ciągle mi brak), odpoczynek na słonecznej plaży i muzykę Michała Bajora.

 

 

 


Zajęcia projektowe odbywają się w dwóch grupach, w których uczniowie rozwijają i utrwalają swe umiejętności chemiczne. Pragnę pokazać uczniom, że chemia nie zawsze musi być nudna i trudna, dlatego podczas zajęć stawiam na eksperyment – doświadczenia uczniowskie, gry edukacyjne i aktywną pracę ucznia.

chemia04

chemia02chemia05

 feed-image Feed Entries


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.