Dzień otwarty dla klas 4, 7 za nami.

d o4d o2Dzień otwarty za nami. W szkole działo się, oj działo! Poznawanie szkoły w konwencji atrakcyjnej gry miejskiej, to dla uczniów super frajda. W salach na dzieci i młodzież czekały liczne atrakcje. Nauczyciele zatroszczyli się o kreatywne zadania dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie mogli uczestniczyć np. w doświadczeniach chemicznych i fizycznych, poznawać tajniki ciekawej matematyki, pracować z robotami Dash, wybrać się w kreatywną podróż z Odyseją Umysłu, łamać sobie język, zmierzyć się z gladiatorem, spotkać się z żywą historią, ćwiczyć pamięć muzyczną i podjąć wiele innych intrygujących działań. Przy okazji poznawali nauczycieli w nietypowych rolach, którzy chętnie bawili się z uczniami. Szkoła to przecież nie tylko budynek.

W toku zabawy niezbędne było logiczne myślenie i łączenie faktów oraz dedukcja. Trening kreatywności, nauka poprzez zabawę to interesująca lekcja nie tylko dla uczniów. Uczniowie stanęli na wysokości zadania: dowiedzieli się co to znaczy Dobry Duch Szkoły oraz kto go tworzy, a także… uwolnili Panią Dyrektor z wehikułu czasu. Dzięki temu poznali przyszłość – wychowawców klas 4 i 7 na kolejny rok szkolny.

Wychowawca w klasie 4: Robert Deska (WF). Zastępca wychowawcy: Katarzyna Bisowska (WF).

Wychowawca w klasie 4: Remigiusz Mieszkalski (fizyka, informatyka). Zastępca wychowawcy: Katarzyna Kozanecka (język angielski).

Wychowawca w klasie 7: Barbara Zasada (chemia). Zastępca wychowawcy: Joanna Lewandowska (geografia).