Wycieczka w Pierwszy Dzień Wiosny

cukierki

Pierwszy Dzień wiosny  klasa 7a rozpoczęła na słodko udając się na warsztaty cukiernicze do Manufaktury Cukierków. Uczniowie mogli przyjrzeć się jak są robione ręcznie naturalne cukierki i inne słodycze oraz własnoręcznie zrobić swojego tęczowego lizaka. Następnie po zajęciach cała grupa udała się w kierunku Starego Miasta. Idąc Traktem Królewskim  uczniowie dotarli do pomnika Mikołaja Kopernika, ojca współczesnej astronomii i ekonomii. Kierując się w stronę Placu Zamkowego podziwiali gmach UW, a potem Pałac Prezydencki.  Następnie oddali hołd naszemu patronowi i pozdrowili naszego Wieszcza Narodowego. Klasa miała mozliwość poznawaliśmy historii Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego. Na koniec spaceru po Starówce odwiedziła Warszawską Syrenkę. Wycieczka była bardzo udana.