Spotkanie z panią policjant

zerowka

Już od pierwszych dni w szkole zeróweczki poznawały i utrwalały podstawowe zasady ruchu drogowego, znaki drogowe dla pieszych, bezpieczeństwo w czasie podróży, zagrożenia i sposoby zachowania się w sytuacji zabłądzenia, zgubienia się, zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych, zasady zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz korzystania z telefonów alarmowych.

Dnia 24 października odwiedziła nas pani policjantka, która ciekawie opowiadała o bezpieczeństwie oraz pracy policjanta. Pokazywała elementy policyjnego stroju i wyposażenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa oraz miały sporo pytań, na które gość cierpliwie odpowiadał. Również odważnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Duża część dzieci zgłosiła chęć zostania w przyszłości funkcjonariuszem Policji i otrzymała rady jak to osiągnąć.

Ta niedługa, ale bardzo miła wizyta przypomniała o bardzo ważnej pracy policjanta, o tym, że są zawsze gotowi na każde wezwanie osób potrzebujących ich pomocy. Bardzo doceniamy pracę ludzi, którzy narażają swoje życie i zdrowie dla innych.

Następnie z pomocą SpongeBoba – bohatera bajki dla dzieci (interaktywnej prezentacji w formie quizu) sprawdzaliśmy zdobytą wiedzę o bezpieczeństwie. Na koniec pięknie wykonaliśmy kolorowanki zgodne z tematem.

Nasi najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Zielonce teoretyczny egzamin z bezpieczeństwa oraz znajomość ważnych numerów telefonów zdali WSPANIALE!