11 Listopada Święto Niepodległości

pomnikDnia 10 listopada w sali widowiskowej odbył się apel dla wszystkich uczniów gimnazjum z okazji Święta Niepodległości. Cała sala uroczyście odśpiewała hymn państwowy z chórem szkolnym. Pod opieką nauczycieli historii Aleksandry Czechowskiej i Mariusza Wosia uczniowie wprowadzili nas w klimat tamtych trudnych i ciężkich lat dla całego narodu polskiego. Ciekawa prezentacja historyczna połączona ze śpiewem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego zmobilizowała obecnych do aktywnego udziału w uroczystości poprzez wspólne śpiewanie. Całość zamknął „Salonki Polityczny” - starcie dwóch obozów politycznych w sprawie niepodległości kraju.

Godnie obchodziliśmy te święto , galowy strój obowiązywał wszystkich, gazetka tematyczna przygotowana przez uczennice klasy 3c, udział sztandaru w uroczystościach miejskich pod pomnikiem AK i pomnikiem Rota.

zapraszamy do galerii

k.d.