Michalina Prowotorow w Kadrze Narodowej!!!

1

Michalina Prowotorow uczennica klasy 3B została powołana do Kadry Narodowej w dyscyplinie jeździectwa-WKKW. Powołanie jest konsekwencją licznych sukcesów zawodniczki w tym złotego i srebrnego medalu Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody , brązowego medalu Pucharu Polski w WKKW oraz przejścia skomplikowanego procesu kwalifikacyjnego.

WKKW- Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego- to jedna z Olimpijskich dyscyplin jeździectwa. Jest to Trójbój obejmujący 3 próby- ujeżdżenie, skoki i próbę terenowa, tzw. cross. Jest to bardzo wymagająca dyscyplina sportu. Suma punktów ze składowych dyscyplin daje wynik końcowy zawodnika.

Michasiu jeszcze raz gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki!!! Grono pedagogiczne i uczniowie gimnazjum.