Poezja na wesoło

Na początku marca w bibliotece szkolnej ruszył cykl zajęć „Poezja na wesoło”. Pierwszym wierszem którym się bawiliśmy był „Lokomotywa” Juliana Tuwima.
Najpierw uczniowie zapoznali się z pojęciem "poezja" i treścią utworu, a następnie podczas inscenizacji każdy prezentował swoje wyobrażenie czytanego tekstu. Jak zawsze, tak i tym razem nie mogło się obyć bez dobrej zabawy... Uczniowie podzieleni na grupy, z których każda miała swojego lidera, musieli odnaleźć zaginione lokomotywy, a następnie stworzyć kolejny wagon zagubiony przez rozpędzoną maszynę. Wszystko to sprawiło, że uczniowie klas I-II rozbudzili swoje zainteresowanie poezją i z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia w bibliotece z cyklu "Poezja na wesoło".

Anna Kuba