Filozofia, rozgwiazdy i klocki LEGO

Klasa 2b pracowała dziś w czasie zajęć w oparciu o metodę LEGO-LOGOS. Dzięki tej metodzie nauczyciel, realizując podstawę programową, może jednocześnie uczyć rzeczy niezwykłych, ciekawych i niespodziewanych.  Metodę LEGO-LOGOS wykorzystaliśmy do pracy nad fragmentami bajki filozoficznej pt. "Rozgwiazdy". Uczniowie pracowali także, w czasie rozmyślań nad tekstem,  z jedną z rutyn myślenia krytycznego Widzę-Myślę-Zastanawiam się. Rutyna pomogła im dostrzec ważne fakty, ugruntować swoje opinie i poszukać odpowiedzi na ciekawe pytania. Do zobrazowania usłyszanej bajki dzieci wykorzystały ulubione przez nie KLOCKI LEGO. To była niezwykła filozoficzno-klockowa podróż w świat dziecięcych wyobrażeń i myśli.
Magdalena Skibińska

lego logos 2b 1