Projekt „Szwecja” w klasie 3c

Pomysł na klasowy projekt związany ze Szwecją zrodził się przy okazji  omawiania lektury pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Po zgłębieniu wiedzy o Szwecji, uczennice i uczniowie mieli za zadanie wykonać prezentacje multimedialne według rozdzielonych zagadnień. Wszystkie slajdy  z informacjami  zostały scalone i poprzeplatane quizami. 21 lutego 2022 roku każdy mógł przedstawić swoją część prezentacji. Uwieńczeniem wydarzenia była degustacja  pysznych korzennych ciasteczek.

Projekt cieszył się dużym powodzeniem u dzieci, ponieważ zgłębiły one wiedzę o kraju skandynawskim. Mogły także wykorzystać umiejętności tworzenia prezentacji zdobyte na informatyce. Świetnie poradziły sobie z występem przed publicznością. Owocem projektu są również ciekawie wykonane lapbooki do lektury.

Joanna Stępień

15.02.2022 r.