Zabawy karnawałowe styczeń/luty

W roku szkolnym 2020/2021 pandemia nie pozwoliła nam na organizację wspólnego balu karnawałowego dla dzieci, w zamian odbyły się zabawy taneczne w każdej klasie. Było barwnie, kolorowo i bardzo wesoło. Wszyscy wspaniale tańczyli w rytm karnawałowej muzyki. Bohaterowie z bajek, filmów i książek spotkali się na jednej sali. Można było zobaczyć wróżki, królewny, jednorożce, rycerzy, piratów, żołnierzy, wojowników, koty, myszki i wiele innych tajemniczych postaci. Nie brakowało chętnych do udziału w konkursach, choć rywalizacja była ogromna. Wszystkim dopisywał humor i towarzyszył radosny nastrój.

Małgorzata Myśliwiec

Czytaj więcej: Zabawy karnawałowe styczeń/luty

Wigilia 2020

Jak co roku w grudniu, na kilka dni przed Wigilią, uczniowie każdej klasy razem z nauczycielami obchodzili klasową Wigilię. Wigilia online w tym roku była jedyną możliwością świątecznego spotkania z kolegami i koleżankami z klasy. Był to jednak wspaniały przedświąteczny pomysł, podczas którego uczniowie mieli możliwość zobaczenia się w mniej oficjalnych okolicznościach niż podczas zdalnych lekcji. Strój z motywami świątecznymi był obowiązkowy! Podczas takiego spotkania składaliśmy sobie życzenia, czytaliśmy świąteczne opowiadani, a nawet, będąc przed monitorem, spożyliśmy wspólną wieczerzę, wymieniliśmy się przepisami na wigilijnym potrawy oraz wspólnie kolędowaliśmy.

Julita Jurecka

Andrzejki 2020 r.

W roku 2020 wiele wydarzeń miało zupełnie inny przebieg niż do tej pory. Również Andrzejki były wyjątkowe, ponieważ tym razem odbyły się online. Choć żałujemy, że tego dnia nie mogliśmy spędzić w szkole, to i tak było magicznie i niesamowicie. Noc andrzejkowa jest światną okazją do zabawy, dlatego wróżb andrzejkowych nie mogło zabraknąć. Okazało się, że zdalnie wróżby również mogą być ciekawe i wesołe.

Emilia Malinowska

Dzień Drzewa

W październiku 2020 r. nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do międzynarodowej akcji „Dzień Drzewa”. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci i rozbudzanie wrażliwości na problemy związane z ochrona środowiska. Nasi uczniowie zebrali się na podwórku szkolnym, by wspólnie posadzić kilka drzew. Dzięki temu teren wokół naszej szkoły będzie jeszcze piękniejszy. Brawo!

Monika Hebda