PRACA ZDALNA

Nauczanie zdalne w SP4

Drodzy Rodzice,

W związku z dzisiejszymi trudnościami w dostepie do dziennik elektronicznego. W ten sposób przekazuję Państwu istotne informacje o zmianach nas czekających w najbliższych dniach.

Powiedzenie „Obyś żył w ciekawych czasach” dziś nabiera dla nas wszystkich innego znaczenia.

 

Mam nadzieję, że mimo trudności wynikających z wprowadzanych zmian poradzimy sobie wspólnie z nowymi wyzwaniami.

 

Platforma nauczania zdalnego

Nauczanie zdalne wprowadziliśmy w postaci zamieszczanych materiałów na stronie szkolnej. Obecnie jesteśmy w trakcie zmiany sposobu pracy. Została założona platforma do nauczania zdalnego dla naszej szkoły na Google Clasroom (www.classroom.google.com).

Od jutra (czwartek) materiały dla uczniów będą umieszczane na platformie.

Nauczyciele wyślą do uczniów zaproszenia na zajęcia z poszczególnych przedmiotów.

Każdy z uczniów ma założone konto szkolne, poprzez które będzie się logował do platformy (można zalogować się już dziś). Konta zostały utworzone zgodnie z poniższym schematem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Należy podstawić właściwe dane w miejsce „klasy”, czyli: kl7a, kl0a, kl5c, itd. oraz „nazwiska”.

"Nazwisko” zastępujemy własnym nazwiskiem pisanym małymi literami bez polskich znaków. W adresie nie ma spacji.

Jeśli w klasie są osoby o takim samym nazwisku, to po nazwisku dodajemy pierwszą literę imienia. Jedynie w klasie 3a mamy trzy osoby o tym samym nazwisku i imionach zaczynających się na tę samą literę - w tym przypadku należy po nazwisku dodać całe imię.

W razie problemów z logowaniem się do systemu proszę zgłaszać je do wychowawców klas.

Przykład:

Kowalska Kasia z klasy 5a będzie miała login: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gąsowski Piotr z klasy 0b będzie miał login: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gąsowski Karol z klasy 0b będzie miał login: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hasło do pierwszego logowania przekażą Wam wychowawcy.  Należy zmienić na własne. PAMIĘTAJCIE zmienione hasła należy zapamiętać!

Platforma po zalogowaniu się na podany zgodnie ze schematem adres (np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oferuje również możliwość korzystania z programów typu edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji, miejsce na dysku do przechowywania plików, kalendarz, skrzynka pocztowa i inne. Dla osób nie posiadających pakietów biurowych będzie to możliwość wykonywania prac bez dodatkowego instalowania programów.

 

Nowy plan lekcji

Nasze działania będą miały uporządkowany schemat. Powstaje nowy plan lekcji dla wszystkich klas.

Jutro popołudniu zostanie udostępniony, a od piątku pracujemy zgodnie z nowym planem.

W planie uwzględnione będą:

- lekcje online z nauczycielami, podczas których będzie wprowadzany nowy temat wymagający wyjaśnienia materiału bezpośrednio przez nauczyciela,

- konsultacje nauczycielskie, podczas których można się skontaktować w ustalony sposób, aby uczeń lub rodzic mógł otrzymać bezpośrednie wsparcie dydaktyczne.

- czas pracy własnej uczniów.

WAŻNE: każda lekcja online będzie prowadzona dwa razy: raz rano, raz popołudniu (ta sama lekcja). Dziecko uczestniczy raz. Rodzic musi wskazać, na który termin zapisuje swoje dziecko lub jeśli nie ma możliwości technicznych do uczestniczenia w lekcjach online, przekazuje informacje wychowawcy o braku takich możliwości.

Przy braku możliwości połączenia się podczas wskazanych terminów lekcji online lub konsultacji możliwe jest przesyłanie prac zadawanych zdalnie do pracy własnej i w ten sposób realizowanie obowiązku szkolnego.

Dla uczniów, którzy nie mają w ogóle możliwości dostępu do internetu będą przygotowywane materiały w wersji papierowej do odebrania ze szkoły, a konsultacje po uzgodnieniach terminów z nauczycielami prowadzone poprzez łącze telefoniczne.

Drogi Rodzicu: jeśli Twoje dziecko nie będzie realizowało obowiązku szkolnego mimo różnych dróg przekazywania materiałów i kontaktu ze szkołą, lub nie będzie możliwy żaden kontakt, wówczas będzie nieklasyfikowane lub nie otrzyma oceny pozytywnej, a więc nie otrzyma promocji do kolejnej klasy! Nie zniesiono przepisów dotyczących obowiązku nauki. Szkoła jest zobowiązana do podejmowania kroków administracyjnych przewidzianych właściwymi przepisami.

 

Ocenianie

Oceny z prac wykonywanych przez uczniów będą wstawiane do dziennika. Będzie można je również poprawiać.

 

 Życzę zdrowia, cierpliwości i samodyscypliny nam wszystkim.

 Pozdrawiam

Mirosława Wypchło
Dyrektor SP4

 

 

Podkategorie