Języka niemieckiego nauczyłam się w Niemczech. Po powrocie do kraju w 2000r. podjęłam drugie studia na kierunku germanistyka, na UMCS w Lublinie. Dlaczego drugie? Gdyż w roku 1990 ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na Wydziale Historii.  Tak wiec germanistyka to mój drugi fakultet, a zarazem druga pasja. Ha!  Nie koniec chwalenia… W latach 1993 i 1994 byłam w Kolumbii, gdzie nauczyłam się języka hiszpańskiego, którym również dobrze się posługuję. Salsa latynoamerykańska, Oktoberfest w Monachium i polska historia lat międzywojennych i powojennych… to rzeczy, które mnie mocno zafascynowały i mogę je przekazywać  oraz  dzielić się z innymi.

Moi podopieczni z języka niemieckiego byli laureatami konkursów ogólnopolskich organizowanych przez Goethe Instytut. Zdobyli ciekawe, rzeczowe nagrody oraz wyróżnienia m.in. wyjazd na obóz językowy do Hamburga. Również tworzyli wspaniałe projekty edukacyjne. Zaś uczniom z Zespołu Szkół w Kadzidle zorganizowałam w 2010r. praktyki zawodowe w Niemczech, w landzie Turyngia.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą i języka niemieckiego uczę ponad 12 lat. Począwszy od szkoły podstawowej i gimnazjum, a skończywszy na liceum. Od zawsze pomagałam innym w lekcjach. Moje zainteresowania pedagogiczne rozwinęły się w Studium Wychowania Przedszkolnego, gdzie odbyłam liczne praktyki w przedszkolach oraz nauczyłam się gry na pianinie. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. To wielka odpowiedzialność ale także ogromna przyjemność odkrywać świat przed moimi uczniami. Jestem też dumną mamą trójki swoich dzieci. Moją pasją jest czytanie książek, taniec, podróże, gotowanie i dobry film.

Bardzo lubię swoją prace a nauka języka to moja ogromna pasja. Dlatego polecam wszystkim zainteresowanym wyjazd lub wycieczkę do naszych niemieckojęzycznych sąsiadów.

Bis bald im Deutschunterricht :)