Search

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

polsatdorota2018

 

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA w ramach projektu "Bliżej rynku pracy - Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF". 

23 listopada uczniowie klas 3, którzy uczestniczą w projekcie „Bliżej rynku pracy” mieli możliwość zwiedzania dwóch nowoczesnych obiektów: studia 500 i studia 700 Telewizji Polsat Cyfrowy a także redakcji, gdzie powstają pomysły na programy oraz odbywa się montaż filmów (w Warszawie , na ulicy Łubinowej).

Studio 500 poświęcone jest e-sportowi, zaś studio 700 jest dedykowane przede wszystkim Lidze Mistrzów i Lidze Europy UEFA. Polsat podaje, że jest to „jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie tego typu obiektów telewizyjnych w Europie i zdecydowanie najnowocześniejsze studio w Polsce.”

Studio 700 robi wrażenie nawet bez oprawy wizualnej, która jest realizowana przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii do tworzenia wirtualnej rzeczywistości.

Dowiedzieliśmy się, że w październiku tego roku Telewizja Polsat uruchomiła stację telewizyjną Polsat Games poświęconą głównie grom wideo oraz e-sportowi . Mieliśmy możliwość przyjrzeć się, jak jest tworzony jeden z programów „Gry komputerowe show” prowadzony przez Generatora Frajdy – Bartka Sitka. Głównym celem naszej wycieczki było poznanie zawodów, dzięki którym powstają takie programy. Do realizacji show z Bartkiem Sitkiem zaangażowanych jest około 20 osób m.in. kierownik produkcji, inżynier studia, realizator wizji, operator kamer, realizator dźwięku, operator światła, operator systemów powtórkowych, montażysta, wizażystka.

Naszą grupę oprowadzał po studiach 500 i 700 Dawid Letachowicz – prezenter magazynu komputerowego Level 7 (możecie zobaczyć go na kanale Youtube). Zdaniem Dawida najważniejsza jest pasja i zaangażowanie, dzięki którym łatwiej jest zdobywać potrzebne kompetencje i wiedzę oraz stawać się profesjonalistą w tym, co robimy zawodowo.

Wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem w restauracji „U Pietrzaków” sfinansowanym w ramach projektu "Bliżej rynku pracy - Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF". 

Dorota Cymer