Biblioteka

Nowi czytelnicy

Grono czytelników biblioteki szkolnej znowu się powiększyło! Dołączyli do nas uczniowie klas 1. Bardzo im się podobało i obiecali, że będą tu zaglądać regularnie. Niektórzy nawet słyszeli szelest książek, które nie mogą się doczekać na spotkanie z pierwszakami.

Czytaj więcej: Nowi czytelnicy

Spotkanie z autorką

W bibliotece szkolnej odbyło się niezwykłe spotkanie z autorką wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Panią Anną Onichimowską. Podczas spotkania autorka opowiedziała o swojej twórczości, ale przede wszystkim jak to się stało, że została znaną pisarką. Dowiedzieliśmy się również skąd się biorą pomysły na nowe książki i okazuje się, że często to my czytelnicy mamy wpływ na to o czym piszą autorzy. Na koniec spotkania uczniowie podjęli wyzwanie i przeprowadzili wywiad z Panią Anną i jak na profesjonalnych dziennikarzy przystało udało im się uzyskać wiele informacji z życia prywatnego autorki.

Opracowała: Anna Kuba

18.01.2023

Czytaj więcej: Spotkanie z autorką

Audiobooki w bibliotece!

W bibliotece szkolnej pojawiają się tak bardzo wyczekiwane audiobooki. Książką można delektować się nie tylko czytając, ale też słuchając (a może tak wygodnie leżąc z zamkniętymi oczami...) co Wy na to? Jeśli jesteście ciekawi i zainteresowani to zapraszam do biblioteki, na wybranych przerwach relaksujemy się w ciszy słuchając czytanych tekstów. Zapraszamy!!!

Opracowała: Anna Kuba

18.01.2023 r.

20221209 093359

 

20221209 093528

 

20230112 082902

Czytaj więcej: Audiobooki w bibliotece!

W bibliotece szkolnej w ramach zajęć z biblioterapii uczniowie biorą udział w projekcie "Najwyższa na świecie wieża z książek".

Naszym głównym bohaterem został Jerzyk, który był pewien, że urodził się po to, by latać... i ku naszemu zdziwieniu poleciał, udowadniając, że latać można. Wystarczy wziąć do ręki książki i można trafić do miejsc, których nie znamy i robić rzeczy o jakich nawet nam się nie śniło.
Uczniowie podjęli wyzwanie i budowali swoje wieże z książek.
 
Anna Kuba
12 października 2022r.
 
Czytaj więcej: W bibliotece szkolnej w ramach zajęć z biblioterapii uczniowie biorą udział w projekcie "Najwyższa...

Pierwszy Dzień Wiosny w bibliotece!

Pierwszy Dzień Wiosny świętowaliśmy również w bibliotece!
Podczas spotkania uczniowie poznali pierwsze znaki wiosny, dużo mówiliśmy o budzącej się do życia przyrodzie, ale też o zmianach jakie zachodzą w pogodzie i nas samych. (Podobno to wiosną dzieci rosną najszybciej :) )
Na koniec uczniowie przygotowali papierowe bociany i urządzili zawody w ich lataniu!
 
Anna Kuba
21.03.2022r.

Strona 1 z 4