Oddziały przedszkolne

Oswoić BŁĄD

W 0b od początku roku szkolnego staramy się oswajać błędy. Inspiracją do dzisiejszych zajęć była książka pt. "Próbowanie" autorstwa Kobi Yomady. Książka, z której płynie piękne przesłanie: porażka, błąd nie oznaczają wstydu; jeśli potraktujesz swoje porażki z miłością, przemienisz je w coś niezwykłego. Na początku naszych zajęć rozmawialiśmy o wszystkim, co kojarzy nam się z błędem, o uczuciach, które temu towarzyszą, o sytuacjach z dnia codziennego z błędem w tle. Potem dzieci poznały Pana Błędzika- sympatycznego stworka, który pokazał dzieciom, że błąd nas uczy i sprawia, że się rozwijamy i wzrastamy. Wspólnie z Panem Błędzikiem spojrzeliśmy na popełnianie błędów z zupełnie innej strony. Stworzyliśmy także Rodzinkę Szkolnych Błędzików.

18.10.2023 r.

Blad zeroweczki 1

Czytaj więcej: Oswoić BŁĄD

Kasztanowy projekt w 0b

W 0b zrodził się nowy pomysł na kolejny projekt. Tym razem w roli głównej wystąpił kasztan. Kasztanowy miniprojekcik rozpoczęliśmy od poszukania pytań, na które chcielibyśmy znaleźć odpowiedzi. Podczas pracy zespołowej powstały pierwsze nieśmiałe hipotezy. Poznaliśmy wspaniałego kompozytora A.Vivaldiego i przy jego muzyce improwizowaliśmy jesienny spacer. Nie zabrakło także porannej kasztanowej gimnastyki i ćwiczeń uważności przy naszych podwórkowych kasztanowcach. Wykonaliśmy szalone kasztanowe drzewo według instrukcji oraz rodzinę Kasztaniaków i ich domek. Powstała także pierwsza klasowa spisana krótka historia kasztana Filipa oraz ilustracje do niej. Na zajęciach matematycznych tworzyliśmy zbiory, klasyfikowaliśmy oraz przeliczaliśmy kasztany. Odwiedził nas Kuba z 4 klasy, z którym tworzyliśmy kasztanowo-klockowe układanki rozwijające pamięć. W klasie założyliśmy hodowlę kasztanowca.

13.10.2023 r.

 Kasztanowiec miniprojekt 1

Czytaj więcej: Kasztanowy projekt w 0b

"Owocowo i warzywnie mi"

Klasa 0b zrealizowała swój pierwszy mały klasowy projekt edukacyjny "Owocowo i warzywnie mi". W ramach projektu poznawaliśmy wielozmysłowo warzywa i owoce. Były zagadki, matematyka w działaniu, tworzenie daltońskiej instrukcji, praca plastyczna "Zaczarowane jabłko" oraz wyciskanie soku.

28 września 2023 r.

Czytaj więcej: "Owocowo i warzywnie mi"

PROJEKTOWO W ZERÓWECZKACH

Wszystkie klasy 0 biorą udział w dwóch projektach edukacyjnych. Pierwszy z nich to projekt z zakresu edukacji matematycznej „20 minut dla matematyki”. Metodyka projektu zakłada naukę matematyki w sposób czynnościowy czyli zgodny z rozwojem dziecka, nabywanie kompetencji matematycznych poprzez działanie w oparciu o koncepcję „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Drugi projekt to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”, który propaguje sztukę w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz z założeniami pedagogiki freblowskiej. Leo i Lisa zabiorą dzieci w świat sztuk plastycznych tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika i wzornictwo.

Czytaj więcej: PROJEKTOWO W ZERÓWECZKACH

Strona 1 z 3