ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

dni przeds 2016 01W dniach 14-18 listopada 2016 roku po raz dziewiąty odbył się w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który był realizowany jednocześnie w ponad 120 krajach. To największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła szkoły, uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie ,,Otwarta firma”. Projekt ten stwarza dla szkół możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy. W ramach tego projektu w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami różnych firm i  instytucji. Dla uczniów drugich klas w ramach zajęć z wos-u odbyły się spotkania z przedstawicielami następujących instytucji:

- Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej Oddział w Zielonce- Pani Sylwia Kurzawa;

-Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przy SGH- Pani Małgorzata Głogowska;

-Komenda Powiatowa Policji w Wołominie Wydział Prewencji- Pani Wioletta Zychnowska.

Każda klasa druga uczestniczyła w jednym spotkaniu.

Natomiast wszyscy uczniowie klas trzecich uczestniczyli w dwugodzinnym spotkaniu z Burmistrzem Miasta Zielonka Panem Grzegorzem Dudzikiem jako przedstawicielem Urzędu Miasta Zielonka. W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i nie wszystkie były łatwe dla Pana Burmistrza, natomiast na wszystkie pytania uczniowie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w GALERII.

Grażyna Krysińska-doradca zawodowy