Ciekawie uczymy

Nauka niejedno ma imię...

 W czasie cyklu zajęć nt. początków państwowości polskiej jedna z uczennic wykazała się niezwykłą kreatywnością pisząc wiersz o św. Wojciechu – pierwszym patronie Polski.

Nina rozwijając swój talent dostarczyła całej klasie dużą porcję wiedzy, podaną w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób.

Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wierszowane losy naszego państwa jej autorstwa.

Aleksandra Czechowska

Czytaj więcej: Nauka niejedno ma imię...

Lekcja historyczna pt. "Historia Misia Wojtka"

4 lutego klasa 2c wzięła udział w lekcji historycznej pt. "Historia Misia Wojtka", zorganizowanej on-line przez Instytut Pamięci Narodowej. Poznaliśmy niezwykłą historię Wojtka - prawdziwego niedźwiedzia, który trafił do Armii Andersa i został żołnierzem. Brał on udział w najcięższych walkach toczących się na froncie włoskim i dosłużył się stopnia wojskowego. Podczas bitwy o Monte Cassino w 1944 roku przenosił skrzynie z amunicją i pociski.

Joanna Stępień

Czytaj więcej: Lekcja historyczna pt. "Historia Misia Wojtka"

Klasowy konkurs recytatorski

26 października w klasie 2c odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski "Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima".
Celem wydarzenia było zapoznanie dzieci z twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, zachęcanie do wspólnego czytania literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.
Wiersze Brzechwy i Tuwima to utwory, które od lat bawią i uczą kolejne pokolenia. Przypomnienie ich treści oraz przedstawienie w niemal teatralnych inscenizacjach przyniosło uczestnikom wiele radości. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie, życząc sukcesów w rozwijaniu uzdolnień recytatorskich.

Joanna Stępień

Czytaj więcej: Klasowy konkurs recytatorski

Lekcja plastyki pod chmurką

Każdy pretekst jest dobry, aby wyjść na świeże powietrze. 26 września piękną jesienną pogodę klasa 2a wykorzystała na lekcji plastyki. Uczniów do pracy inspirowała sama Matka Natura. Powstały piękne prace zespołowe a dzieci do ich stworzenia wykorzystały farby, węgiel oraz to, co znalazły na boisku szkolnym.

Emilia Malinowska

 

Czytaj więcej: Lekcja plastyki pod chmurką

„Uczymy się on-line” - lekcje historii dla dzieci z Białorusi

Klasa 1b wraz z wychowawcą podjęła się współpracy z Fundacją Pomocy i Więzi Polskiej "Kresy RP", która zajmuje się m.in. różnego rodzaju projektami kulturalnymi i edukacyjnymi na rzecz Kresowian zamieszkujących poza granicami naszego kraju.  Uczniowie wzięli udział w nagraniu lekcji historii  dla na naszych rodaków z Białorusi. Było to niezwykle cenne i inspirujące doświadczenie.

 

 

Magdalena Skibińska

Ciekawa lekcja matematyki

W klasie 2b odbyła się praktyczna lekcja matematyki w ramach projektu „I ty możesz zostać Pitagorasem”. Uczniowie podczas wprowadzania jednostki masy - kilograma mogli zapoznać się z wagą szalkową i  odważnikami. Samodzielnie szacowali ciężar ważonych przedmiotów. Podczas lekcji odbyła się zabawa w sklep z warzywami. Dzieci samodzielnie  ważyły różne warzywa i owoce.  Lekcja była okazją do doskonałej zabawy. 

Agnieszka Karkowska

Czytaj więcej: Ciekawa lekcja matematyki

Matematyka w 3c

W klasie 3c dzieci utrwalają swoją wiedzę cyklicznie raz  w tygodniu w grach edukacyjnych "Mnożę i dzielę" zakupionych przez rodziców. Gry składają się z wielu plansz, kart z działaniami i liczbami, pionków, żetonów i kostek. Pomagają w zapamiętaniu tabliczki mnożenia oraz pokazują jak praktycznie zastosować mnożenie i dzielenie. Rozwijają także umiejętności społeczne, uczą zdrowej rywalizacji. Dziękujemy Rodzicom za wspaniały prezent.

Małgorzata Myśliwiec

Czytaj więcej: Matematyka w 3c

Lekcje filmowe w Gimnazjum

Lekcje filmowe w Gimnazjum: „Magia kina” i „ABC mediów”

l filmowa1   Lek na całe zło

Casper fascynuje się światem muzyki. Chce spełnić marzenie i zostać kompozytorem. Pierwszym krokiem w realizacji planów jest zakwalifikowanie się do orkiestry. Los jednak stawia przed nim wyzwanie – chorobę matki. Casper stara się jej pomagać i spedzać z nią jak najwięcej czasu. Na szczęscie w trudnych dla niego chwilach wspierają go przyjaciele. Z czasem Casper będzie musiał znaleźć w sobie siłę, by walczyć o własne marzenia.

(Czas trwania: 1 godz. 35 min.)

 l filmowa2  Iluzjonista

Eisenheim wystawia w Wiedniu zdumiewające magiczne spektakle. Swoją pracą przykuwa uwagę pretendenta do tronu – księcia Leopolda. Pewien, że iluzjonista jest jedynie mistrzem konfabulacji i oszustem, książę zjawia się na jednym z przedstawień mężczyzny celem zdemaskowania jego występu. Rozpoczyna się wielka potyczka pomiędzy iluzją a rzeczywistością.

(Czas trwania: 1 godz. 50 min.)

 l filmowa3  Fantastyczna Czwórka

Historia czworga młodych ludzi, którzy przenoszą się to alternatywnego i pełnego niebezpieczeństw świata, gdzie ulegają zdumiewającej przemianie i nabierają niezwykłych mocy. Po powrocie muszą się nauczyć wykorzystać swoje nowe umiejętności i ocalić Ziemię przed wrogiem, który niegdyś był ich przyjacielem.

(Czas trwania: 1godz. 40 min.)

 

Hanna Reszka

Strona 1 z 2