Doradca zawodowy

WAKACYJNE TARGI PRACY

targi pracy 2017 06

8 czerwca w naszej szkole odbyły się kolejne już Wakacyjne Targi Pracy. Organizatorem było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Targi odbywały się dwutorowo tzn. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w godzinnych spotkaniach z doradcami zawodowymi z OHP nt. ,,Moje pierwsze kroki na rynku pracy”, a jednocześnie na stoisku Młodzieżowego Biura Pracy (w czasie przerw) mogli szukać sobie pracy na wakacje. Jak widać na zdjęciach zainteresowanie było duże.

VII KIERMASZ EDUKACYJNY

16.03.2017  godz. 10.30-12.30

Miejskie Gimnazjum w Zielonce

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE, KTÓRE WEZMĄ UDZIAŁ:

Warszawa:

• LO im. R. Barbosy ul. Burdzińskiego 4;
  • LO im. A. Mickiewicza ul. Saska 59;
  • LO im. Powstańców Warszawy ul. Zbaraska 1;
  • LO im. L. Lisa- Kuli ul. Oszmiańska 23/25;
  • LO im. S. Czarnieckiego ul. Żuromińska 4;
  • LO im. Z. Herberta ul. Fundamentowa 38/42;
  • ZS Nr.5 im. S. Kisielewskiego ul. Szczawnicka 1 (LO; T-t. ekonomista);
  •  ZS Nr. 33-T. Nr.6 ul. Targowa 86 (t. elektryk, pojazdów samochodowych; Branżowa Szkoła I stopnia- elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy, mechanik pojazdów samochodowych);
  •  ZS Gastronomiczno- Hotelarskich Nr. 2 ul. Majdańska 30/36  (t. hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych; Branżowa Szkoła I stopnia- cukiernik, kucharz, piekarz);
  •  ZS Nr. 34 ul. Mieszka I (t. budownictwa, technologii drewna, usług fryzjerskich; Branżowa Szkoła I stopnia- fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, klasy wielozawodowe);

Wołomin:

•  ZS Ekonomicznych ul. Armii Krajowej 38 (LO; T-t. ekonomista, handlowiec, logistyk, spedytor, organizacji reklamy);

Zielonka:

•  ZS im Prez. I. Mościckiego ul. Inżynierska 1 (LO; T-t. informatyk, teleinformatyk, elektronik, elektryk, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, cyfrowych procesów graficznych).

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

dni przeds 2016 01W dniach 14-18 listopada 2016 roku po raz dziewiąty odbył się w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który był realizowany jednocześnie w ponad 120 krajach. To największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła szkoły, uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie ,,Otwarta firma”. Projekt ten stwarza dla szkół możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy. W ramach tego projektu w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami różnych firm i  instytucji. Dla uczniów drugich klas w ramach zajęć z wos-u odbyły się spotkania z przedstawicielami następujących instytucji:

- Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej Oddział w Zielonce- Pani Sylwia Kurzawa;

-Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przy SGH- Pani Małgorzata Głogowska;

-Komenda Powiatowa Policji w Wołominie Wydział Prewencji- Pani Wioletta Zychnowska.

Każda klasa druga uczestniczyła w jednym spotkaniu.

Natomiast wszyscy uczniowie klas trzecich uczestniczyli w dwugodzinnym spotkaniu z Burmistrzem Miasta Zielonka Panem Grzegorzem Dudzikiem jako przedstawicielem Urzędu Miasta Zielonka. W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i nie wszystkie były łatwe dla Pana Burmistrza, natomiast na wszystkie pytania uczniowie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w GALERII.

Grażyna Krysińska-doradca zawodowy