Projekty edukacyjne

Projekt "Zaproś mnie na lekcję

W klasie 2b od 1 klasy realizowany jest projekt "Zaproś mnie na lekcję". Jest to projekt, który narodził się z potrzeb dzieci. Mamy za sobą już lekcję z szachów przygotowaną przez Piotra, spotkanie z miłośnikiem pociągów- Frankiem, zajęcia plastyczne prowadzone przez Amelkę i Asię. W podróż w niezwykły świat matematyki zabrali klasę Antoś i Olek. Kilka dni temu lekcję o architekturze starożytnej Grecji poprowadził Marek. Nie zabrakło konspektu zajęć i ciekawych pomysłów na ich realizację. 

Magdalena Skibińska

1.06.2022 r.

Czytaj więcej: Projekt "Zaproś mnie na lekcję

Miniprojekt o szczęściu w 2b

Szczęście, czym jest?- zastanawiała się 2b w czasie trwania miniprojektu o szczęściu. Inspiracją do zajęć była książka pt. „Bajki, które uczą jak być szczęśliwym”. Dzieci obejrzały film animowany, poruszający temat szczęścia. Rutyną myślenia krytycznego „Widzę…Myślę…Zastanawiam się…” podzieliliśmy się naszymi wrażeniami, przemyśleniami i pytaniami wywołanymi doświadczeniem, jakim była obejrzana przez nas historia. Rozmawialiśmy o tym, co tak naprawdę może dać szczęście. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że dla każdego szczęście oznacza coś innego. Stworzyliśmy kartki z pamiętnika o naszym najbardziej szczęśliwym dniu. Na koniec projektu powstało duże Owocowe Drzewo Szczęścia.

Magdalena Skibińska

7.04.2022 r.

Czytaj więcej: Miniprojekt o szczęściu w 2b

Projekt "Mały Ekolog"

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w innowacji „Mały Ekolog” w programie „Wybieram wodę”. W ramach programu zostały zrealizowane następujące tematy:

· Woda cenniejsza niż złoto

· Ochrona zasobów wodnych

· Woda na talerzu; woda pełna smaku

Podczas przeprowadzonych zajęć uczniowie poznawali właściwości wody, stany skupienia, śledzili obieg wody w przyrodzie, eksperymentowali oraz stworzyli plakat jak należy oszczędzać ten drogocenny skarb.

 

Agnieszka Karkowska

Czytaj więcej: Projekt "Mały Ekolog"

Projekt " Z ortografią na TY"

Uczniowie klasy 3B dzielnie realizując projekt ortograficzny „Z ORTOGRAFIĄ NA TY” pokazali, iż żmudna dla wszystkich ortografia może być przyjemną zabawą.  Swoją przygodę ortograficzną zakończyli opracowaniem własnych plansz ortograficznych. Przy tym zadaniu wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że wyrazy z „ó” niewymiennym czy reguła -uje się nie kreskuje pozostaną na długo w naszej pamięci. Gratuluję wytrwałości w realizacji zadań!!!

 

Agnieszka Karkowska

15.03.2022 r.

Czytaj więcej: Projekt " Z ortografią na TY"

„Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”

Klasa 2b z przyjemnością włączyła się w projekt ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”.Celem akcji jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Akcja ma na celu uzmysłowienie sobie, że „sms” nie zastąpi świątecznej pocztówki i ma zachęcać do tego, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Z fundacji dotarły do nas kartki świąteczne. Pisanie świątecznych życzeń dla naszych bliskich sprawiło nam dużo radości.
 
Magdalena Skibińska
Czytaj więcej: „Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”

Projekt "Filtrujemy dla Bałtyku"

"Filtrujemy dla Bałtyku" to program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży że szkół podstawowych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem współczesnego świata - wszechobecny plastik. Ambasadorką akcji jest foka szara - Britka. Zwraca ona uwagę na to, że każdy sam w domu i szkole może zadbać o zmniejszenie ilości plastikowych śmieci w Bałtyku. Dlatego uczniowie klasy 2c przystępując do akcji wszyscy zdecydowali się na przynoszenie do szkoły wody filtrowanej w wielorazowych butelkach oraz segregowanie śmieci w domu i klasie.

Katarzyna Kochan

Czytaj więcej: Projekt "Filtrujemy dla Bałtyku"

Strona 1 z 6