Search

Dzień Pustej Klasy

25 września 2020 r. nasza szkoła przyłączyła się do obchodów DNIA PUSTEJ KLASY. Święto zostało zainicjowane w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Co roku do akcji przyłączają się tysiące nauczycieli, którzy tego dnia, organizują niebanalne lekcje na świeżym powietrzu. Dzień ten ma na celu popularyzację edukacji terenowej, która jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji dzieci. Uczniowie naszej szkoły spędzili dziś czas na świeżym powietrzu. Były gry i zabawy w terenie. Powstawały także prawdziwe dzieła sztuki tworzone przez naszych artystów. Były eksperymenty i doświadczenia. Można było posłuchać śpiewu i gry na gitarze. W ruch poszły lupy i dzieci zamieniły się w prawdziwych detektywów przyrody. Była to wspaniała okazja do integracji klas.

Magdalena Skibińska