Search

Historia

history1

Nowoczesny kompleks edukacyjny, w którym mieści się Miejskie Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Miejska Hala Sportowa i Miejska Sala Widowiskowa jest dziełem Janusza Pachowskiego. Pierwszych uczniów przyjęła we wrześniu 2002 roku. Podczas uroczystości otwarcia, budynek szkoły został poświęcony przez Jego Eminencję, biskupa Stanisława Kędziorę. Prace budowlane rozpoczęte za kadencji Burmistrza Zielonki Stanisława Stępkowskiego zostały zakończone za kadencji jego następcy, Adama Łossana. Dyrektorką Naszego Gimnazjum została Irena Nowak, a wspomagały ją w kierowaniu szkołą Barbara Zasada i Grażyna Świtała, którą później zastąpiła Jolanta Orzechowska.

Dnia 1.06.2004r. Gimnazjum otrzymało swój sztandar poświęcony przez Metropolitę Warszawsko-Praskiego, arcybiskupa Kazimierza Romaniuka. W czasie pierwszych pięciu lat istnienia szkoły, jej mury opuściło blisko trzy i pół tysiąca absolwentów. W tym samym czasie w szkole nauczało blisko dziewięćdziesięciu nauczycieli. Oprócz funkcji czysto edukacyjnych Nasza Gimnazjum integruje mieszkańców wszystkich dzielnic Zielonki.

SZKOŁA PRZYJAZNA I BEZPIECZNA

Szkoła została zaprojektowana zgodnie z wymogami naszych czasów i tak nie jest to tylko piękny, pełen światła, przestrzenny, nowoczesny budynek, ale bezpieczny i przyjazny jego użytkownikom. Szkoła przystosowana jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych, posiada odpowiednie podjazdy, windę oraz zaplecze socjalne dla sprawnych inaczej. Cały kompleks edukacyjny monitorowany jest przez 38 kamer 24 godziny na dobę, a w czasie między zajęciami nauczyciele pełnią dyżury w jedenastu strefach. Młodzież jest pod stałą opieką psychologów i pedagogów szkolnych, logopedy i reedukatora. W godzinach zajęć czynny jest gabinet medyczny oraz Świetlica szkolna. Najnowocześniejsza aparatura zapewnia pełen komfort klimatyczny we wszystkich pomieszczeniach.

SZKOŁA Z ROZMACHEM

Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w nowoczesnym kompleksie sportowym, w którego skład wchodzą: hala sportowa z płytą boiska o wymiarach 44,60x25,00 m. podzielną na trzy boiska i widownią na 526 miejsc; sala do aerobiku, sala do tenisa stołowego oraz kompleks trzech boisk i kort tenisowy.
Sala widowiskowa na 230 miejsc, wyposażona w profesjonalnie nagłośnienie i iluminację gościła już wiele zacnych osób. Jest też domem dla szkolnego teatru "Groteska" mającego już swój debiut na deskach sceny Sali Kongresowej w Warszawie.
Centralnym pomieszczeniem szkoły jest hall biegnący przez dwie kondygnacje. Nazywany jest potocznie "Basenikiem". To tu zaczyna się i kończy rok szkolny, tu bawimy się na "balu na sto par" czy pogrążamy się w myślach podczas mszy Świętych odprawianych przy specjalnych okazjach, a przede wszystkim odpoczywamy w czasie przerw.

GDZIE SIĘ UCZYMY

Obecnie ponad 700 uczniów odbywa swe zajęcia lekcyjne w 28 pracowniach dydaktycznych i bibliotece. Mamy dwie klimatyzowane pracownie informatyczne, przestronne gabinety fizyczne i chemiczne, nowoczesną pracownię plastyczną z zapleczami i galerią oraz salę muzyczną. Oddzielny kompleks stanowią pracownie nauki języków obcych. Sale mieszczą maksymalnie do trzydziestu osób. Są bardzo widne i posiadają wymuszony obieg wentylacyjny.