Spotkanie autorskie

W czwartek 2 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie  autorskie z Małgorzatą Gutowską – Adamczyk.

mgutowska

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którym bliska jest twórczość autorki, a także Ci którzy przygodę z jej powieściami dopiero zaczynają. Spotkanie przebiegało w miłej i kulturalnej atmosferze. Uczniowie prowadzili otwarty dialog z autorką. Sama autorka odpowiadała na zadawane pytania prostym językiem, nie używając wyszukanych słów aby nabrać lepszy kontakt z młodzieżą. Odpowiedziała młodzieży szkolnej o samej sobie, o swojej pracy i zamiłowaniach. Przedstawiła dlaczego w swoich powieściach umieszcza realizm ówczesnego świata, problemy z którymi każdy z nas się boryka. Pani Małgorzata otwarcie mówiła o tym co jej się nie podoba, niczego nie „owijała w bawełnę„.

Doradziła abyśmy sami zatroszczyli się o nasza przyszłość bo nikt inny za nas tego nie zrobi. Tak samo jak nikt nie napisze za nas matury ani nie skończy studiów. Zaznaczyła, że człowiek który chce coś w życiu osiągnąć, musi sobie postawić cel i za wszelką cenę do niego dążyć. Uczniowie zadawali pani Małgorzacie pytania, które ich nurtują, na które często szukają odpowiedzi i nie mogą znaleźć, a ona odpowiadała im szczerze, tak jak jest. Okazuje się że kreując postacie i wydarzenia w swoich powieściach autorka czerpie z codzienności i tego co ją otacza. Każda postać z jej książek znalazłaby swój odpowiednik w realnym świecie. Czerpie z własnych doświadczeń i umiejętności obserwowania rzeczywistości. Jej powieści są prawdziwe, nie znajdziemy w nich smoków, rycerzy i książąt, ale właśnie dzięki tej realności w nich zawartej tak bardzo są cenione przez tysiące czytelników i zapadają na długo w serca.

Spotkanie dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń, oraz pogłębiło wiedzę. Dziękujemy pani Małgorzacie za obecność i chęć podzielenia się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami. Mamy nadzieję że takich spotkań będzie jeszcze wiele.

k.b