NPRC - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

ksiazki

W ramach realizowanego Ogólnopolskiego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka Miejskiego Gimnazjum zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w całorocznym konkursie czytelniczym promującym czytanie książek.

• We wrześniu – Uczniowie i czytelnicy biblioteki szkonej biorą udział w ogólnoszkolnym wyborze propozycji książkowych polecanych do zakupu do biblioteki .
  • W listopadzie – "Projekty edukacyjne" – uczniu zajrzyj do biblioteki i skorzystaj z propozycji materiałów, książek i centrum internetowego przy realizacji swojego projektu.
  •  W grudniu –"Ogólnoszkolne czytanie z Mikołajem" – zaproś zaprzyjaźnionego Mikołaja na czytanie do swojej klasy w dniu 6 grudnia  - najciekawsze propozycje książek do czytania i akcje zostaną nagrodzone.
  • W styczniu i lutym – "Moja przygoda z książką" – konkurs fotograficzny dla indywidualnych czytelników i całych klas – zdjęcia w formacie A5 oceniać będzie bibliotekarz i opiekun szkolnego koła fotograficznego "Szaffa".
  • W maju – "Książka z mojej biblioteki " - literacki konkurs dla młodych recenzentów . Napisz ciekawą recenzję książki z biblioteki szkolnej, oddaj ją nauczycielowi języka polskiego lub bibliotekarzowi.
  • Czerwiec – Ogólnopolska akcja -"Jak nie czytam, jak czytam" – organizowana przez wydawnictwo Biblioteki w szkole dla wszystkich bibliotek szkolnych.
  • Czerwiec – podsumowanie caołorocznej akcji – konkurs sal lekcyjnych pt. "Zaczytana klasa" – w konkursie oceniamy wystrój, estetykę i interesujące propozycje propagowania czytelnictwa.

Przez cały rok szkolny przyjmujemy wasze propozycje ciekawych pozycji książkowych godnych polecenia innym czytelnikom. W tegorocznej edycji programu biblioteka nasza uzyskała dofinansowanie zakupu książek na ogólną kwotę 15 tys. złotych. To wy macie duży wpływ na to, co zostanie zakupione do biblioteki szkonej.

W ramach programu biblioteka kontynuje współpracę z Biblioteką Pedagogiczną na Gocławskiej w Warszawie – wystawy temetyczne dotyczące czytelnictwa i książki, konsultacje metodyczne i udział w różnych formach doskonalenia zawodowego, Biblioteką Powiatową w Wołominie – międzybiblioteczne wypożyczenia, wsparcie mertytoryczne w pracy z uczniem zdolnym, przygotowanie do konkursów przedmiotowych. Wielu uczniów korzysta ze zbiorów Biblioteki Publicznej w Zielonce i jej ciekawej propozycji.