Doświadczalne lekcje w CNK

ckop2W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie  klas 1a,1f,2b,2e,2c,2f,3e,3g  z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych i wychowawcami uczestniczyli w  lekcjach laboratoryjnych w  Centrum Nauki  Kopernik w Warszawie. Przeprowadzając eksperymenty uczniowie kształcili myślenie naukowe – umiejętność wykorzystania wiedzy do identyfikowania i rozwiązywania problemów, formułowanie wniosków wynikających z obserwacji empirycznych. Interesującymi zagadnieniami były,m.in.
na fizyce- „Wodne anomalie” - czym woda wyróżnia się od innych substancji, oddziaływanie wody z polem elektrycznym, jaka jest pojemność cieplna wody i co z tego wynika;
na biologii - „Wyścig z pragnieniem” - metody oznaczania wody na podstawie bioindykacji, systemy oczyszczania wody,
na chemii -„Szybkie i wściekłe”- wpływ różnych związków na tę samą reakcję chemiczną czyli jak działają katalizatory oraz efekty energetyczne reakcji.

Barbara Zasada