Wspaniały koncert

IMG 8841

W czwartek 11 stycznia br Zielonka gościła niezwykłego ukraińskiego artystę Artema Charczenko. Artem ma 13 lat,  jest ciężko chorym dzieckiem. Przeszedł skomplikowane operacje chirurgiczne  i intensywną chemioterapię. Mimo to, pisze piosenki, komponuje i koncertuje na rzecz innych chorych dzieci. Jest finalistą ukraińskiej edycji "Mam talent". Dzięki licznym występom w telewizji jest postacią znaną na Ukrainie, a liczba internetowych odsłon stron z nim związanych  bije rekordy. W tym roku został uhonorowany tytułem „wolontariusza roku 2017”.

Nasz gość spotkał się w Sali Widowiskowej OKIS z uczniami zielonkowskich szkół podstawowych nr 3 i nr 4. Podczas koncertu zaśpiewał kilka piosenek. Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego pracy wolontariackiej i aktywności artystycznej. Interesował się pracą naszych wolontariuszy zaangażowanych w organizację Festiwali Misyjnych oraz dorocznych spotkań niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły malej Ani”. Podczas spotkania w Zielonce otrzymał odznakę Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Raoula Follereau oraz wolontariusza tejże Fundacji. W uroczystej dekoracji wzięli udział: burmistrz miasta Zielonka pan Grzegorz Dudzik, dyrektor OKIS pan Robert Smoderek ia także organizator wizyty Artema w Polsce dr Kazimierz Szałata. Wraz z rodzicami  Artem modlił się przy krzyżu harcerskim upamiętniającym śmierć wolontariuszki Follereau Ani Szałaty. Tego samego dnia nasz gość został przyjęty  przez Rektora UKSW. Znalazł również czas na nagrania w Polskim Radiu. Wizyta w Zielonce bardzo podobała się młodemu artyście, który wyraził chęć wzięcia udziału w tegorocznym XVI Festiwalu Misyjnym w Zielonce. Artem liczy też na współpracę z wolontariuszami z zielonkowskich szkół.

Warto dodać, że podczas wizyty w Zielonce artyście towarzyszyli rodzice Aatalia i Wasyl Charczenko, deputowana do Wierchownej ray Ukrainy Anna Islamowa oraz laureatka tytułu „darczyńcy roku” Tatiana Islamowa z mężem Wiktorem.