Światowy Dzień Liczby л

dzien pi 67Światowy Dzień Liczby л obchodzony jest 14 marca. Nam jednak rekolekcje nie pomieszały szyków i świętowaliśmy dzień wcześniej.

Do wspólnej zabawy włączyli się nawet najmłodsi nasi uczniowie, którzy tworzyli matmo-ludki czy matematyczne kolorowanki.

Matematyczne piramidy z wielokolorowych kubków starsi uczniowie układali w zawrotnym tempie.

Szacowaliśmy przybliżenie liczby л Igłą Buffona.dzien pi 87

Wszystkie klasy przez 10 minut lekcji wymyślały jak najwięcej słów z л. To była burza mózgów!

Nie zabrakło także wypieków kulinarnych. Najpierw odbyła się prezentacja wypieków i ich twórców a potem degustacja.

Na korytarzu przy salach matematycznych uczniowie rywalizowali w grze kółko i krzyżyk, było także mega-sudoku.

Z uczniów ułożyliśmy liczbę л, a na długiej przerwie porwaliśmy się na pierwszą próbę stworzenia czworościanu Sierpińskiego. Można ją uznać za udaną!

Przez cały dzień uczniowie rywalizowali, rozwiązywali zadania, krzyżówki, zagadki logiczne, odgadywali rebusy, wykreślali. W tej chwili trwa zliczanie punktów. Która klasa najaktywniej brała udział w zabawach?? Kto indywidualnie zdobędzie nagrodę? Na te pytania odpowiedź już w następnym tygodniu!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!

Zespół matematyków