"Dzień Kubusia Puchatka"

18 stycznia obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka” z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne dla klas I-II. W tym roku przypada 100 rocznica urodzin Kubusia Puchatka dlatego nasze spotkania były wyjątkowe i huczne :) Rozmawialiśmy o powstaniu książki i jej bohaterach, uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z tworzeniem pierwszej opowieści o tym wyjątkowym Misiu. Stworzyli kolorowe opaski, które zamieniły ich w głodne Misie i wyruszyli na poszukiwania miodu ukrytego w zakamarkach biblioteki. Następnie mieli do rozwiązania ciekawe zadania i zagadki, a na koniec dla relaksu wysłuchali jednej z opowieści ze Stumilowego Lasu czytanej przez Panią z biblioteki. Od tej pory już każdy uczeń klas I-II będzie prawdziwym przyjacielem Kubusia Puchatka.

Anna Kuba

DzieKubusiaPuchatka