Pasowanie na czytelnika klas 0

Na początku lutego uczniowie klas 0 po raz pierwszy zawitali w progi biblioteki szkolnej. A tam na wszystkie dzieci czekały uśmiechnięte Panie, które oprowadziły je po całej bibliotece, pokazały miejsca gdzie mogą znaleźć książki odpowiednie dla nich i wskazały tajemnicze zakamarki, gdzie można się schować i w spokoju przeglądać ulubione książki. Podczas spotkania uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej i dowiedzieli się jak należy dbać o książki. Każdy z nich zrobił własną zakładkę, a na zakończenie wszyscy dostali Dyplomy Pasowania na Czytelnika.

Od tej pory już każdy uczeń klas 0 będzie wiedział gdzie jest biblioteka szkolna i jak z niej korzystać, a przede wszystkim będzie pamiętał, że tuż za jej progiem czekają uśmiechnięte Panie służące pomocą w każdej sytuacji.

Anna Kuba

pasowanienaczytelnika1