Search

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości ma szczególne miejsce w sercach naszych uczniów. W związku z czym, stało się tradycją że jest obchodzone w naszej szkole hucznie. Już tydzień wcześniej rozpoczęło się wielkie szkolne odliczanie, które zaczęło się od wspólnych rozmów klas i wychowawców na temat naszego kraju, co zaowocowało życzeniami dla Niepodległej. Nasi uczniowie na lekcjach plastyki i techniki przygotowywali się do uroczystości, wspólnie tworząc wstęgi narodowe, które z godnością przypinali podczas głównych czwartkowych uroczystości. 10 listopada odbyło się wzruszające i pełne refleksji przedstawienie przygotowane przez klasy 2c i 8a pt. „Ja i Ty to Polska", podczas którego mogliśmy przypomnieć sobie ciężką i wyboistą drogę, jaką przeszła nasza Ojczyzna aby odzyskać wolność i suwerenność. Tradycyjnie o 11.11 zebraliśmy się w baseniku szkolnym, gdzie z dumą i łezką wzruszenia w oku odśpiewaliśmy Hymn dla Niepodległej. Jednakże na tym nie skończyły się nasze szkolne uroczystości. Po zaśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, jedna z dziewcząt przeczytała fragment „Pana Tadeusza”, a słowa „Poloneza czas zacząć” – stały się wyraźnym znakiem dla całej społeczności szkolnej do formowania się par naszego tańca narodowego. To był piękny biało – czerwony dzień szkoły.

Aleksandra Czechowska

Magdalena Łuniewska

11.11.2022r.

 

Swieto Niepodl 2022 3

 

Swieto Niepodl 2022 1

 

Swieto Niepodl 2022 2