Liryki o Niepodległej

132

Powiatowy konkurs poetycki „Liryki o Niepodległej” - rozstrzygnięty etap miejski.

Konkurs, inicjowany przez MOK w Kobyłce z okazji Święta Niepodległości, co roku zachęca młodzież Naszego gimnazjum do  refleksji nad pojęciem „ojczyzna” i „patriotyzm”.

W czwartek 3 listopada w Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się rozstrzygnięcie etapu gminnego. Po wręczeniu nagród laureatom odbyło się spotkanie warsztatowe dla początkujących literatów, które poprowadził juror konkursu Marek Bartkowicz (poeta i aktor).

Do eliminacji gminnych prace złożyło 9 uczniów  Naszego gimnazjum i 29 uczniów szkół podstawowych w Zielonce.

W kategorii uczniowie gimnazjum nagrodzono:

Łukasza Cieślińskiego kl. 2c

Julię Włostowską kl.3b

Alicję Żądło kl.3b

Wyróżnienie otrzymali:

Michał Żebrowski kl.3b

Reprezentanci Gimnazjum wezmą udział w powiatowym finale konkursu, który zostanie uroczyście rozstrzygnięty 11 listopada 2016r. o godz. 16:00 w MOK w Kobyłce.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Hanny Reszki.

kd