Ciekawie uczymy

Przeczytamy pizzę - projekt klasy 1c

Ostatniego dnia lekcji klasa 1c zamknęła swój projekt - Przeczytamy pizzę.
Zadaniem klasy było wspólnie uzbierać 1000 centów, za które z pomocą rodziców zakupiliśmy dziś przepyszne pizze.
Centy dostawały dzieci za czytanie w domu dowolnej lektury przez 10 minut. Zdobyte centy wrzucaliśmy do wspólnej skarbonki i co jakiś czas liczyliśmy. Setki przypinaliśmy do specjalnej tablicy. To była ciężka praca i na koniec już baliśmy się, że nie zdążymy.
W ostatniej chwili 22 czerwca przekroczyliśmy magiczny tysiąc.
I teraz możemy odpowiedzieć na pytanie - Czy da się przeczytać pizzę?
 
Magdalena Łuniewska
23.06.2022 r.
 
Czytaj więcej: Przeczytamy pizzę - projekt klasy 1c

Ortochochliki, projektanci domów i ortograficzne Kwadraciaki...

Nauka ortografii jest znacznie przyjemniejsza, gdy dzieci poznają ją w zabawie. 2b utrwalała ortograficzne zasady pisowni wyrazów za pomocą sketchnothingu. Zainspirowana wesołą ortografią z Kwadraciakami Agnieszki Halamy, tworzyła projektowo ortograficzne karty. Poznała świat Ortofrajdy, wesołych Ortochochlików i malowanych dyktand. Zamieniła się w projektantów domów, zrobiła ortograficzne pranie oraz w biegu, tańcu i śpiewająco zapisywała trudne wyrazy. Wraz z bohaterami książek Joanny Białobrzeskiej: Józefiną z Grójca, Grzegorzem z Rzeplina, Urszulą i Gustawem z Ustki, z humorem i lekkością uczyła się ortografii zupełnie mimochodem.
 
Magdalena Skibińska
20.06.2022 r.
Czytaj więcej: Ortochochliki, projektanci domów i ortograficzne Kwadraciaki...

O docenianiu, wdzięczności, dzieleniu się, przepraszaniu...

Dzieci, które są dostrzegane i brane pod uwagę, dostrzegają i biorą pod uwagę innych. Dzieci, które są akceptowane, akceptują innych. Inspiracją do zajęć w klasie 2b były słowa Basi o potrzebie bycia docenianym. Zajęcia odbyły się w oparciu o książkę pt. "Minimediacje z dziećmi". W oparciu o opowieści i ćwiczenia spójne z ideami Porozumienia bez przemocy przyglądaliśmy się różnym sytuacjom trudnym, konfliktowym. Pisaliśmy krótkie listy do siebie nawzajem, w których mogliśmy przekazać innym, to, co ważne, podzielić się słowem dziękuję, przepraszam.
 
Magdalena Skibińska
19.06.2022 r.
Czytaj więcej: O docenianiu, wdzięczności, dzieleniu się, przepraszaniu...

Wyzwanie sportowe klasy 2a

Maj był dla naszych uczniów miesiącem bardzo intensywnej, sportowej pracy. Nasza Szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie -> Pho3nix Active School. Każdego dnia ćwiczyliśmy, aby aktywność fizyczna stała się ważnym elementem naszej codzienności. Ta ogólnokrajowa akcja zainicjowała również w naszej szkole cykl spotkań z niesamowitymi ludźmi związanymi ze sportem. Wspaniali sportowcy, ludzie o wielkich sercach zaprosili nasze dzieci do swojego świata, pokazując różnorodność dyscyplin i możliwości sportowych jaka czeka na każdego z nas.
Aby zobaczyć zmagania uczniów klasy 2a, wystarczy kliknąć w poniższy cytat.
 

„Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!”

 

Julita Jurecka

4.06.2022 r.

Dzień Dziecka, Janusz Korczak i niecodzienne spotkanie klasy 2b

Dzień Dziecka to kolejna fantastyczna okazja, by porozmawiać o Januszu Korczaku i jego filozofii. Klasa 2b obejrzała krótką prezentację, która przypomniała jej najważniejsze informacje o tym niezwykłym człowieku. Uczniowie rozmawiali o prawach dziecka, o marzeniach. Z pomocą wyobraźni każde dziecko stworzyło opis swojego wymarzonego Dnia Dziecka. Potem przy pomocy rutyny myślenia krytycznego pracowali nad cytatem "Nie ma dzieci,są ludzie". Tego dnia, dzięki uprzejmości mamy Antosia, w szkole odwiedziła nas Pani Ania razem z niezwykłym gościem, Mustafą. Pani Ania poprowadziła zajęcia z dogoterapii. Mustafa skradł nasze serca. Mogliśmy go nakarmić, zobaczyć, co potrafi. Nie zabrakło także głaskania. Rozmawialiśmy również o potrzebach piesków, ich zachowaniach. To było cudowne spotkanie.

Magdalena Skibińska

4.06.2022 r.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka, Janusz Korczak i niecodzienne spotkanie klasy 2b

Warsztaty historyczne klas ósmych

Po ciężkich i wyczerpujących dniach egzaminacyjnych, w piątek nadszedł czas wytchnienia dla naszych ósmoklasistów. 27 maja klasy 8a i 8b brały udział w warsztatach online pt. „W samo południe – wybory 4 czerwca”, przeprowadzonych przez IPN Przystanek Historia, które dotyczyły zbliżającej się rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Była to dla najstarszych uczniów naszej szkoły wspaniała lekcja wartości jaką jest zaangażowanie w sprawy obywatelskie.

Aleksandra Czechowska

31.05.2022 r.

w samo poludnie

Oswajamy lęki - warsztaty klasy 1c w Muzeum Polin

W piątek 22 kwietnia 2022 r. 1c zamieniła klasę szkolną na muzeum i wzięła udział w ciekawym projekcie edukacyjnym - Oswajamy lęki. Rozmawiamy o wojnie z najmłodszymi. Muzeum Polin zaprasza najmłodszych, by w bezpiecznej, bliskiej atmosferze porozmawiać o emocjach i refleksjach, które mają dzieci w kontekście tak trudnych wydarzeń jak zagrożenie życia czy konieczność ucieczki z domu.
Nasi uczniowie z otwartością i zaciekawieniem podeszli do proponowanych zajęć, a rozmowa, którą zaczęliśmy dziś, będzie z pewnością kontynuowana na naszych zajęciach w szkole.
 
Magdalena Łuniewska
Czytaj więcej: Oswajamy lęki - warsztaty klasy 1c w Muzeum Polin

Mikroturystyka klasy 3a

Mikroturystyka to aktywność polegająca na zwiedzaniu miejsc położonych w niedalekiej odległości, naprawdę blisko domu i w prosty sposób, nie wymagający dużych nakładów finansowych. 3A w pierwszym dniu wiosny właśnie tak spędzała czas. Uczniowie zwiedzali boiska i tereny zielone na terenie szkoły z zaciekawieniem szukając odpowiednich miejsc dla swoich malutkich zabawek. To one miały odkrywać mikroświat i przeżywać ciekawe przygody. Później w grupach opisywały co przydarzyło się małym figurkom. Było niezwykle ciekawie i odkrywczo a dzieci z zaciekawieniem szukały naturalnych materiałów, aby wzbogacić scenerię wymyślonych przez siebie historii.

Emilia Malinowska

21.03.2022 r.

Czytaj więcej: Mikroturystyka klasy 3a

Strona 1 z 7