Search

Projekt edukacyjny "Ludzie listy piszą"

W ramach projektu w roku szkolnym 2020/2021 piszemy listy do naszych rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Przyszowie na Podkarpaciu.
Na dobry początek napisaliśmy pocztówki, które wysłała już nasza wychowawczyni. Wykonaliśmy je samodzielnie. Z niecierpliwością czekamy na korespondencję zwrotną.
Pisanie pocztówek i listów należy do rzadkości. To tradycyjny zwyczaj porozumiewania się, który w dobie portali społecznościowych, internetu po prostu zanika. A przecież bez wątpienia stanowić może świetną zabawę, nietuzinkową formę nauki geografii. Poprzez pisanie listów uczymy się opisywać przyrodę, postaci czy przedmioty, uczymy się samej konstrukcji listu. Jest to sposób na przybliżenie zasady działania poczty. To również możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami, otwieranie się na świat i nowe przyjaźnie. Poprzez pisanie listów rozwijamy wyobraźnię i kreatywność.
Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zaprosić zaprzyjaźnioną klasę ze szkoły na Podkarpaciu do Zielonki. Czekamy też na lepsze czasy, abyśmy mogli udać się na Pocztę i samodzielnie wysłać listy.

Joanna Stępień

 

ludzielistypisza4

ludzielistypisza1

ludzielistypisza2

ludzielistypisza3